Jak rozpoznać wysokiej jakości dokument kolekcjonerski - opinie kolekcjonerów
Jak rozpoznać wysokiej jakości dokument kolekcjonerski - opinie kolekcjonerów
Blog Article
Od kilku lat firmy produkujące dokumenty kolekcjonerskie opinie mają zróżnicowane, nie mniej jednak tego typu produkty ciągle cieszą się w Polsce znaczną popularnością. Nie ma się co zdumiewać - to interesujące i wyjątkowe gadżety, które potrafią zaskoczyć dokładnością wykonania i zgodnością do oryginałów. Jednak rynek jest zalany produktami o niejednolitej jakości, a różnice w cenie potrafią być duże. Dlatego bezwzględnie warto weryfikować opinie przed zakupem i decydować się na sprawdzone firmy z pozytywnymi recenzjami.
Poliwęglan to taki solidny plastik, który jest mega trwały. Jest to dokładnie ten materiał który dźwięczy „metalowo" gdy upuści się dokumenciki na blat biurka. Solidny dokument kolekcjonerski ma mieć: Wykonanie z poliwęglanu (a nie z taniego PCV).
Ta metoda sprawia, że dane są elementem struktury dokumentu, a nie tylko nadrukiem na jego powierzchni. Warto wydać trochę więcej, ale mieć dokument, który nie zniszczy się po kilku dniach.
paszport kolekcjonerski
Grawerowanie laserowe skutkuje subtelną wzniesienie tekstu, którą da się poczuć opuszkami palców. Dane na dokumencie nie są nadrukowane standardową drukarką na górze, tylko grawerowane "w wnętrzu" materiału. Wysokiej jakości dokumenty kolekcjonerskie też posiadają tę właściwość. Żeby skontrolować obecność nadruku UV, potrzebna będzie szczególna lampka ultrafioletowa (tzw. "black light").
Inna znacząca rzecz! Czasem te elektroniczne rzeczy zawierają funkcje jakich nie posiadają oryginały. Te elementy nie tylko podnoszą poziom dokumentu kolekcjonerskiego, ale również świadczą o zaawansowanej technologii użytej do jego wykonania. Do kluczowych zabezpieczeń tego typu należą: Farba OVI (Optically Variable Ink) - przekształca kolor w funkcji od kąta widzenia. Najlepsze modele zawierają aż atrapy chipów RFID, które w prawdziwych paszport kolekcjonerski przechowują dane osobowe. Popatrz się małym detalom, takim jak mikrotekst, tło dokumentu czy elementy wizualne. Słabe imitacje albo w wcale nie mają nadruku UV, albo jest on zrobiony niedbale.
Specjalny element w polskim prawie jazdy (kolekcjonerskim także!), który daje efekt trójwymiarowości. To jeden z bardziej skomplikowanych do wykonania elementów, przez co wiele słabych dokumentów kolekcjonerskich albo w wcale go nie zawiera, albo jest on zrobiony w metodę podstawowy, bez efektu 3D. Wszystkie elementy - od tworzywa podstawowego, przez grawerowanie, po zabezpieczenia optyczne - muszą ze sobą komponować się i budować spójną kompozycję. Zwróć koncentrację, czy różne elementy dokumentu są ze sobą zharmonizowane, czy też pewne wydają się włączone "na siłę" lub różnić się standardem od reszty. Zbyt nieważkie lub nadmiernie cienkie dokumenty to sygnał, że producent skąpił na materiale.
Topowe firmy dają dostarczenie obrazów zrobionego dokumentu przed przesyłką. Jak zauważamy w tekście porównawczym: "Dodatkowym plusem jest możliwość otrzymania obrazów wyprodukowanego dokumentu przed dostawą." Przedstawione 10 cech to fundamentalne kryteria, które pozwolą Ci rozróżnić rzeczywiście premium produkt od taniego imitacji. Dlatego zawsze warto wydać pieniądze w produkt od renomowanego producenta, który dba o detale i wykorzystuje nowoczesne technologie wytwarzania.